skip to Main Content
خیابان آزادی، بزرگراه نواب، کوچه خوش فرد، پلاک2، واحد3

کم نیستند خودروهایی که ظاهر مناسبی دارند اما ایرادات فنی و بدنه ای بسیاری دارند که تنها توسط یک کارشناس خبره قابل تشخیص هستند و یک فرد عادی بدون تجهیزات تست خودرو هرگز نمی تواند به این مشکلات پی ببرد. خرید خودرو به نوعی یک سرمایه گذاری محسوب می شود و عدم دریافت کمک از یک کارشناس خبره می تواند ضررهای جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد. تشخیص اینکه سلامت بدنه خودرو در چه حدی است؟، آیا به شاسی آن ضربه وارد شده یا نه؟، آیا خودرو دو تکه است،؟ آیا موتور و گیربکس آن از سلامت برخوردار هستند یا نیازمند تعمیر می باشند؟ و دهها مورد دیگر درباره سلامت خودرو تنها توسط یک کارشناس خبره که از تجهیزات تست به روز استفاده می کند قابل تشخیص است.

در فرآیند کارشناسی خودرو ایمن ران، بیش از ۱۰۰ نقطه از خودرو اعم از موارد بدنه و فنی مورد تست و ارزیابی قرار می گیرد.

جهت بررسی وضعیت بدنه، سلامت اجزاء شامل رنگ شدگی یا تعویض شدگی و نیز صدمات وارده به شاسی، سقف، ستونها، سپرها و …. مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. این تست توسط دستگاه دیجیتال تشخیص رنگ التراسونیک انجام می پذیرد.

بررسی وضعیت فنی خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ ۲۰۱۷ انجام گرفته که سلامت موتور، گیربکس، سنسورها، آپشن ها و کلیه سیستمهای الکترونیک خودرو مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. همچنین در این مرحله وضعیت عملکرد و سلامت قوای محرکه خودرو توسط رنگ دود اگزوز، روغن موتور، روغن گیربکس و … نیز بررسی خواهد شد.

علاوه بر موارد ذکر شده، بررسی وضعیت سیستمهای محرکه خودرو شامل جلوبندی، ترمز و فرمان توسط تست رانندگی مشخص می شود. همچنین در حین حرکت و رانندگی با بررسی شتاب خودرو، سیستم تعویض دنده، سیستم کلاچ و … سلامت قوای محرکه خودرو نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که تست رانندگی، تنها در صورت مهیا بودن شرایط جوی، ترافیک و اجازه فروشنده خودرو قابل انجام می باشد و در صورت بروز مشکل برای خودرو، کارشناس پاسخگو خواهد بود.

بله. در صورت تمایل متقاضی پس از بررسی وضعیت سلامت خودرو، با توجه به قیمت بازار قیمت مناسب و کارشناسی شده برای خودروی مورد نظر اعلام خواهد شد.

بله. پس از اتمام فرآیند کارشناسی، گزارش کتبی با سربرگ شرکت ایمن ران تنظیم و تقدیم متقاضی خواهد شد.

با یکی از شماره های ثبت شده در نوار بالای سایت تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. لازم به ذکر است اگر توسط تلفن همراه صفحه سایت را مشاهده می کنید، با لمس شماره تلفنها تماس برقرار خواهد شد. ضمنا شماره موبایلها در خارج از ساعت کاری نیز در دسترس می باشند.

پس از هماهنگی و رزرو متقاضی، کارشناس حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه بعد در محل کارشناسی حاضر خواهد شد.

تعرفه کارشناسی خودرو ایمن ران شامل تمامی مواردی کارشناسی بدنه، کارشناسی فنی، کارشناسی قیمت و تنظیم برگه کارشناسی می باشد. این مبلغ بر اساس میزان مساحت بدنه، تجهیزات و آپشنهای خودرو، سطح تکنولوژی خودرو و …. تعیین می گردد.

« هزینه کارشناسی‌ خودرو های مختلف »

لازم به ذکر است که بابت ایاب و ذهاب هزینه جداگانه ای دریافت نمی گردد.

متاسفانه تعدادی از فروشندگان خودرو (مخصوصا دلالان خودرو) جهت افزایش قیمت خودرو، میزان کارکرد خودرو را کاهش داده تا مشتری کیلومتر کمتری را در پشت آمپر مشاهده کند و به تصور اینکه خودرو کارکرد زیادی ندارد حاضر شود قیمت بیشتری برای آن بپردازد. جهت کاهش میزان کیلومتر خودرو تجهیزات و روشهای متفاوتی وجود دارد و می توان توسط آنها به گونه ای اطلاعات کارکرد خودرو را تغییر داد که توسط هیچ دستگاهی اطلاعات کیلومتر صحیح قابل تشخیص نباشد.

همچنین با توجه به تجربه ایمن ران در امر کارشناسی به جرات می توان گفت که اطلاعات کارکرد ۹۵% خودروهای بازار توسط هیچ دستگاه دیاگی قابل تشخیص نمی باشد. لذا کارشناس ایمن ران با توجه به بررسی خودرو به صورت تجربی و با تکیه بر تجربه کارشناسی تعداد فراوانی خودرو می تواند با تقریب مناسبی میزان کارکرد خودرو را اعلام نماید.

بله. پس از اتمام فرآیند کارشناسی و در صورت تمایل طرفین معامله، ارائه مشاوره حقوقی و تنظیم قولنامه معتبر با سربرگ ایمن ران توسط کارشناس انجام خواهد شد. لازم به ذکر است هزینه تنظیم قولنامه ملبغ ۶۰،۰۰۰ تومان می باشد و در هنگام رزرو نوبت کارشناسی باید درخواست تنظیم قولنامه اعلام گردد.

بسیاری از خریداران خودرو ترجیح می دهند که در هنگام کارشناسی خودرو حضور داشته باشند تا شخصا ناظر به فرآیند کارشناسی بوده و همچنین اطلاعاتی تکمیلی در خصوص خودروی مورد نظر را از کارشناس کسب کنند اما مواردی پیش می آید که خریدار خودرو قادر به حضور در مکان کارشناسی نمی باشد. اگر ساکن شهر تهران نیستید و یا زمان کافی برای حضور در محل کارشناسی را ندارید، می توانید تلفن فروشنده را در اختیار ایمن ران قرار دهید تا کارشناسان ما جهت کارشناسی خودروی مورد نظر شما با فروشنده هماهنگی نمایند و خودرو را برایتان کارشناسی کنند.

بدیهی است پس از انجام کارشناسی خودرو، گزارش تهیه شده برایتان ارسال خواهد گردید.

ایمن ران جهت ارائه خدمات کارشناسی از کارشناسان متخصص، باتجربه و مجرب در صنعت خودرو استفاده می کند که همگی در دوره های متعددی جهت کارشناسی خودرو شرکت نموده اند و مرحله آموزش کارشناسی خودرو را با موفقیت پشت سر گذاشته اند. همچنین کارشناسان ایمن ران علاوه بر تجربه خود از تجهیزات دیجیتال 2017 جهت تشخیص رنگ و عیب یابی فنی در فرآیند کارشناسی استفاده می کنند.

همه این موارد موجب می شود تا شما با خاطری آسوده از خدمات ایمن ران استفاده نمایید. همچنین می توانید خلاصه ای از گزارش کارشناسی های گذشته ایمن ران را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و ایمن ران مشاهده نمایید.

گزارش کارشناسی های گذشته ایمن ران

با اینحال اگر به هر دلیلی احساس کردید کارشناسی انجام شده دقیق نبوده، 24 ساعت مهلت تست خواهید داشت و چنانچه در این بازه زمانی با دو برگه کارشناسی معتبر ثابت شود که کارشناسی انجام شده توسط ایمن ران اشتباه بوده، هزینه کارشناسی به شما عودت داده خواهد شد.

اصولا در همه جای دنیا روال معمول این است که خودرو صفر کیلومتر خودرویی است که به تازگی از کارخانه خارج شده و تحت نظر بخش کنترل کیفیت بدون هیچ گونه عیبی به مشتری تحویل می گردد اما متاسفانه در ایران لزوما چنین روالی رعایت نمی شود.

خودروهای بسیاری هستند که در سالن خط تولید کارخانه خودروساز ایرانی به دلیل بی احتیاطی کارگران خط تولید دچار حادثه می شوند. اگر گذرتان به جاده مخصوص یا جاده قدیم کرج افتاده باشد می توانید به وفور رانندگان اداره تحویل شرکت های خودروسازی را ببینید که جهت تحویل خودروهای مشتریان به نمایندگان به صورت دیوانه وار رانندگی می کنند تا سریعتر خودروها را تحویل نماینده فروش دهند و چه بسا حوادث ناگواری که در پی این رانندگی دیوانه وار اتفاق افتاده و بروز موجب خسارت به خودرو می شود. حتی بروز خسارت به خودروها در پارکینگ شرکتهای خودروسازی یا نمایندگان فروش در خلال جابجایی خودروها نیز اتفاق می افتد. در همه این حالات پیش از تحویل خودرو به مشتری با صافکاری و نقاشی خودرو اصلاح شده و سپس تحویل می گردند و مشتری بیچاره از همه جا بی خبر است. حال بگذریم از برخی موارد که پرسنل تحویل خودرو به مشتری قطعات استوک را با قطعات اصلی خودرو تعویض کرده و سپس خودرو را تحویل می دهند.

از خودروهای ایرانی که بگذریم خودروهای وارداتی نیز حال و روز خوشتری ندارند. کم نیستند افراد سود جویی که برای بدست آوردن سود بیشتر خودروهای کارکرده اماراتی را می خرند و با واکس و پولیش و کاهش عدد کیلومتر آن را به عنوان خودروی وارداتی صفر کیلومتر می فروشند. و یا خودروهای وارداتی که در گمرک در حین جابجایی و یا در حین حمل و نقل با کشتی به بدنه آنها صدمه وارد می شود که پیش از تحویل به مشتری صافکاری و نقاشی می شوند.

اینها تجاربی است که ایمن ران در طی سالها کارشناسی خودروهای صفر کیلومتر بدست آورده و متاسفانه در کشور ما از این دست حوادث کم اتفاق نمی افتد. لذا به پیشنهاد ایمن ران هیچگاه خودروی صفر کیلومتر را بدون کارشناسی تحویل نگیرید.