skip to Main Content
خیابان آزادی، بزرگراه نواب، کوچه خوش فرد، پلاک2، واحد3

رادار (انواع مختلف)

را‌دار

رادار در یک نگاه:

یکی از آپشن هایی که می تواند هنگام خرید خودرو مهم باشد رادار است. استفاده از رادارهای مختلف در خودرو سبب می شود تا شما رانندگی مطمئنی را تجربه کنید. هنگامی که شما در حال رانندگی و حرکت هستید استفاده از رادارهای مختلف فاصله خودرو شما را با خودروها و اجسام دیگر حفظ می کند، و اگر شما نزدیک خودرو و اجسامی شوید که احتمال برخودر با خودرو شما دارد به شما هشدار می دهد و از برخودرد با خودرو و اجسام دیگر جلوگیری می کند. توجه داشته باشید که هر یک از رادارها اطلاعات مختلفی را در هنگام رانندگی در اختیار راننده قرار می دهد. با استفاده از رادارها ی مختلف در خودروی خود ایمنی را به خودرو هدیه بدهید و خیلی راحت و آسان رانندگی کنید و از رانندگی خود لذت ببرید..

انواع رادار:

توجه داشته باشید که هریک از رادارها کارکرد مخصوص به خود را انجام می دهد که در ذیل به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود

رادار عابر پیاده: سیستم تشخیص عابر پیاده یک سیستم هوشمند و جدید هشدار پیش از برخودر است. سیستم رادار عابر پیاده می تواند عابر پیاده را تشخیص دهد . این رادار به کمک صوت و گرافیک به راننده هشدار می دهد و اگر راننده اعتنایی نکند خودرو به صورت اتومات نسبت به ترمز گیری اقدام می کند، تا از تصادف با عابر پیاده جلوگیری کند. با استفاده از رادار عابر پیاده ایمنی را به خودرو خود هدیه دهید. این فناوری با استفاده از دوربین و رادارهایی حضور مسافران را احساس می کند و داده ها را به مرکز منتقل می کند، و مرکز با تحلیلی که انجام می دهد فاصله عابر را محاسبه و در صورت لزوم به راننده هشدار می دهد.

رادار نقطه کور: مواقعی که اجسام و یا خودرویی در نقطه کور راننده  قرار بگیرد که راننده نتواند آن را ببیند  به راننده هشدار می دهد که این هشدار با رنگ زرد بر روی آینه کناری خودرو  و سپس در صورتی که خطر جدی باشد با رنگ قرمز و اگر در صورتی که احتمال برخورد و تصادف بیشتر باشد به طور خودکار رادار سیستم ترمز را فعال می کند.

رادار بین خطوط: رادار بین خطوط در قسمت بالایی شیشه جلوی خودرو نصب می شود، و زمانی فعال می شود که راننده قصد گذر به خطوط دیگر را دارد، چنانچه راننده هنگام عوض کردن خط خود از راهنما استفاده نکند لرزشی بر روی فرمان به وجود می آید و از طریق سیستم، پیغام هشدار به راننده ارسال می شود. تا بدین صورت احتمال وقوع تصادف را کاهش دهد. در برخی از خودروها این سیستم به صورت خودکار خودرو را در میان دو خط نگه می دارد. توجه داشته باشیدکه این سیستم از طریق حسگر مسیر راننده را از منحرف شدن از مسیر اصلی آگاه می سازد.

رادار کروز کنترل این رادار بر روی سپر جلو خودرو نصب می شود، و وظیفه کنترل فاصله خودرو با خودروهای دیگر را بر عهده دارد. و اگر راننده ای فاصله مجاز تعیین شده را رعایت نکند به راننده هشدار می دهد و اگر راننده به این هشدارها بی توجهی کند خودرو به صورت کاملا اتوماتیک متوقف می شود.

رادار پارک خودرو: این رادار به راننده کمک می کند تا پارک مطمئنی داشته باشد. با استفاده از این رادار دیگر راننده به هنگام پارک نیازی به  فرمان نداشته و صرفا با استفاده از گاز و ترمز عمل پارک به خوبی انجام می شود. بدین صورت که در واقع ابتدا فضای خالی را اسکن و بررسی می کند و در صورتی که فضای مورد نظر مطلوب و در حد استاندارد خودرو باشد به راننده پیغامی مبنی بر پارک خودرو فرستاده می شود.  در این هنگام نیز سیستم مقدار گاز و ترمز را به راننده اعلام می نماید و در نهایت خودرو بدون استفاده راننده از فرمان پارک می شود .